kwiatki

Krzewy.

kwiatki

Menu » -Index- -Domowe- -Ogrodowe- -Krzewy- -Tapety-  Inne »  -Goście- -Sitemap- Bukszpan

bukszpan inne zdjecieBukszpan jest to krzew zimozielony o błyszczących małych lisciach niezbyt przyjemnie pachnacych. Należy sadzic go pojedynczo lub stosowac na obwódki,zywopłot czy formy sztuczne- sześciany,piramidy,kule.Skomplikowane kształty wymagaja użycia szkieletów drucianych,do których przywiązuje się gałazki. W maju wykonuje się ciecia a nastepnie w sierpniu-wrześniu. Kula na zdjeciu była formowana przez 5 lat.

Forsycja

Kliknij aby zobaczyć większe zdjęcie forsycja Forsycja należy do najbardziej lubianych krzewow sredniej wielkosci kwitnacych wiosna.Kwiaty zółte. Owocem jest torebka. Forsycje lubia slonce i przepuszczalne,zyzne gleby. Ani zbytnia susza, ani wilgoc im nie sprzyjaja. Toleruja zanieczyszczone powietrze.Szczegolnie pieknie wygladaja na ciemnym tle drzew i krzewow iglastych, w poblizu brzóz, w ogrodach przydomowych i samodzielnych grupach.
Kliknij na obrazku aby zobaczyć inne »»

Modrzew.

modrzew Blue DwarfModrzew Japoński"Blue Dwarf".Jest to pienna forma modrzewia który jest obecnie popularnym i poszukiwanym krzewem.Odmiana "Blue Dwarf" jest krzewem karłowatym,wyróżniającym się wolnym wzrostem i, niebieskim kolorem igieł.Tworzy piękne naturalne kuliste korony. Nadaje się do uprawy w małych ogrodach.Odmiana ta jest całkowicie odporna na mróz.Mahonia

Kliknij aby zobaczyć większe zdjęcie mahonia pospolita Mahonia rosnie dobrze na kazdej glebie i dobrze znosi ocienienie.Liscie tego zimozielonego krzewu przybieraja na jesieni barwe purpurowobrunatna.Zółte kwiaty pojawiaja się w koncu kwietnia i maju,a granatowe jagody z sinym nalotem - jesienia.Sadzi się ją w grupach lub na skarpie.Ciecie starzejących się krzewów w maju co 2-3 lata,gałezie które kwitły nad lisciem lub dobrze wykształconym pąkiem.
Kliknij na obrazku aby zobaczyć inne »»

Aronia czarnoowocowa

aronia czarnoowocowaAronia czarnoowocowa to wieloletni krzew pochodzący z Ameryki Północnej mający szczególne właściwości zdrowotne. Jej owoce są znakomitym źródłem wielu cennych substancji czynnych i witamin Zawiera błonnik i pektyny ułatwiające pracę układu pokarmowego i usuwające toksyny z organizmu. W uprawie niezbyt wymagająca.

Żurawina wielkoowocowa

żurawina wielkoowocowaŻurawina wielkoowocowa jest płożącą krzewinką o pędach rozłogowych, z których wyrastają pionowo ku górze liczne krótkopędy owoconośne. Żyją 2-3 lata. Żurawina ma bardzo płytki system korzeniowy sięgający do 25 cm w głąb gleby. Zawiązywanie pąków kwiatowych na rok następny następuje przypada na koniec lipca i sierpnia.Okres kwitnienia jest długi i trwa 4 tygodnie. Owocem żurawiny jest mięsista jagoda.


© Andre 2000- W górę